20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

Türkiye Zeka Vakfı 6. Ekin X Matematik ve Zeka Oyunları Yarışmasındaydı!

Türkiye Zeka Vakfı olarak insanların düşünmesine , problem çözmesine ve hayata farklı yönlerle bakmasına katkı sağlamak istiyoruz. Bu nedenle bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor.

Türkiye Zeka Vakfı ve Özel Ekin Koleji işbirliğinde düzenlenen “ Matematik ve Zeka Oyunları Yarışması” bu yıl 6. Kez düzenlendi. Akıl, bilgi, zeka alanlarında gerçekleştirilen yarışmanın amacı; okullarda etkinliklerle matematik öğretiminin önemine dikkat çekmek, öğrencilerin problem karşısında çözüm üretme becerisi geliştirmek ve gerektiğinde sorumluluk alma ve zamanı iyi yönetebilme becerilerinin arttırılmasıdır. Aynı zamanda okullar arası iletişimin güçlendirilmesi hedeflenmektedir.

18 Mart Cumartesi günü İzmir’de düzenlenen yarışmaya bu yıl 13 okul ve 41 öğrenci katıldı.

Bireyselde yarışmanın birincisi Bilge Çelik, ikincisi Arda Güler, üçüncüsü Uğur Arslan oldu.

Okul bazında İzmir Özel Türk Koleji birinci, Bülent Okan Ortaokulu ikinci, Özel İzmir Bornova Türk Ortaokulu üçüncü oldu.

İzmir Özel Türk Koleji adına Mehmet Ufuk Duran ve Balca Karabay, Bülent Okan Ortaokulu adına Furkan Metehan Semerci ve Enes Keşen, Özel İzmir Bornova Türk Ortaokulu adına Ecrin Gülle ve Alp Akgün yarıştı.

Yarışmanın değerlendirme aşamasında bireysel olarak sıralamada ilk 5’e giren öğrencilere, okul sıralamasında ise ilk 3’e girenlere ödüller verildi.

Yarışmadan fotoğraflar;

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar