19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Kayıtları Başladı!

Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın destekleriyle 2019 yılında başlatılan ve bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası” için kayıt zamanı geldi! Ayrıntılar haberimizde.

Öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştiren, onlara yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandıran, zekâ oyunlarının yaygınlaştırılması amacı ile düzenlenen Şampiyona’da bu sene bazı yenilikler bulunuyor.

Kayıtlar Açıldı! Sınavlar İçin Geri Sayım Başladı.

Şampiyona’da yer almak isteyen tüm öğrenci ve öğretmenler için kayıtlar 10 Ekim’de açıldı. sampiyona.tzv.org.tr adresinden dileyen her öğrenci kayıt yapabilir. Son başvuru tarihi ise 10 Mart 2023!

1.Sınıftan 12. Sınıfa Kadar…

Bu sene Şampiyona’ya 1. ve 2. sınıflar da dâhil oldu. Okulların takım olarak katılabilecekleri akıl ve zekâ oyunlarından oluşan şampiyona “İlkokul (1-2-3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (Hazırlık/9-10-11-12. sınıflar)” olmak üzere üç farklı kategoride on iki sınıf üzerinden yapılacak. Okullar tüm sınıflarda ya da uygun gördükleri sınıflarda şampiyonaya katılabilecek.

Yarışmaya, okullardan gönüllülük esasına göre her öğrenci katılabilir. Katılım için bir üst sınır yok!

Yenilikler

Yarışmacılara, kendi kategorilerindeki geçmiş yıla ait tüm soru ve cevaplara (çözüm yolları açıklanmamaktadır) erişim hakkı, GriCeviz Bilişsel Beceri ve Zihinsl Gelişim Platformu’nda kullanılmak üzere 129 TL değerinde 1 yıllık bireysel üyelik kodunun verilmesi ise Şampiyona’daki diğer yeniliklerden bazıları arasında yer alıyor.

Ödüller

Kupa, Madalya, Başarı Belgesi, GriCeviz Üyeliği, Düşünce Şenliği ödüller arasında yer alıyor.

Şampiyona hakkında daha detaylı bilgi almak için sampiyona.tzv.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar