30 Kasım 2023, Perşembe
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img

Tüm Öğretmen ve Öğrencilere Çağrı. Türkiye Zeka Vakfı Öğrencileri Düşünmeye Davet Ediyor! Son Gün 10 Mart.

Türkiye Zeka Vakfı olarak, öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek amacı ile bu sene 4.’sünü düzenlediğimiz “Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası’na kayıt için artık son günlerdeyiz. “İl Finalleri Sınavı”, “Bölge Finalleri Sınavı” ve “Türkiye Finalleri Sınavı” olmak üzere 3 aşamadan oluşan, her yıl katlanarak artan katılımcı sayısına sahip, ödüllü bir yarışma olan Şampiyona’ya 1. sınıftan 12. sınıfa kadar her öğrenci katılabiliyor. Gelin detaylara hep birlikte bakalım…

KİMLER BAŞVURABİLİR?

Şampiyona’da sınavlara 1. sınıftan 12. sınıfa kadar dileyen her öğrenci bireysel olarak kayıt olabilir ve yarışabilir. İl Finalleri Sınavına tüm okullardan dileyen her öğrenci katılabilir. Katılacak öğrenci sayısı için bir üst sınır yoktur. Bu sınavda herkes bireysel olarak yarışıyor.

NASIL KAYIT OLUNUR?

Öğrenci ve sorumlusu öğretmenler Şampiyona’ya bireysel olarak sampiyona.tzv.org.tr adresi üzerinden kayıt yapabilirler. Kayıt esnasında okul ve sınıf bilgisi seçilir.

SINAV TARİHİ NE ZAMAN?

ÖDÜLLER NELER?

Şampiyona’nın tüm ödüllerini buradan inceleyebilirsiniz.

https://sampiyona.tzv.org.tr/asamalar

SINAVA NASIL HAZIRLANILIR?

Şampiyona’ya katılım sağlayarak ücretini ödeyen her öğrenci, geçmiş yıllara ait soruları, sınavlara hazırlık ve örnek olması açısından görebilmektedir. Yarışmacılar özellikle sayısal, sözel ve mantık kategorilerinde Şampiyona soruları ile benzer zihinsel gelişim egzersizlerini içeren GriCeviz Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim platformunu da 1 yıllık ücretsiz üyelik şeklinde elde edecekler. Buradan da faydalanabilirler.

Detaylı bilgi için: 0312 210 00 20
sampiyona.tzv.org.tr

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar