21 Temmuz 2024, Pazar
spot_img

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Kayıtları Devam Ediyor!

Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK’ın desteği ile dördüncü kez düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası başlıyor. Ayrıntılar haberimizde.

Şampiyonanın Amacı Nedir?

Şampiyonanın amacı, öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, onlara yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak, zekâ oyunlarının yaygınlaştırmaktır.

Şampiyonaya Kimler Katılabilir?

1.Sınıftan 12. sınıfa kadar tüm öğrenciler şampiyonada yarışabilir. Okulların takım olarak katılabilecekleri akıl ve zekâ oyunlarından oluşan şampiyona “İlkokul (1-2-3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (Hazırlık/9-10-11-12. sınıflar)” olmak üzere üç farklı kategoride on iki sınıf üzerinden yapılacak. Okullar tüm sınıflarda ya da uygun gördükleri sınıflarda şampiyonaya katılabilir.

Katılımcı Olmak İçin Ne Gerekir?

Yarışmaya, okullardan gönüllülük esasına göre her öğrenci katılabilir. Katılım için bir üst sınır yoktur. Şampiyona “İl Finalleri Sınavı”, “Bölge Finalleri Sınavı” ve “Türkiye Finalleri Sınavı” olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. Bu sene de İl Finalleri Sınavı’na, okullardan isteyen her öğrenci katılabilir.

Yarışma Takvimi

Yenilikler Neler?

Yarışmacılara, tüm soru ve cevaplara erişim hakkı, GriCeviz Bilişsel Beceri ve Zihinsel Gelişim platformuna kullanılmak üzere 6 ay süreli premium üyelik kodunun verilmesi ise Şampiyona’daki diğer yeniliklerden bazılarıdır.

Şampiyona hakkında daha detaylı bilgi almak için sampiyona.tzv.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar