19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası Kayıtları Devam Ediyor!

Türkiye Zeka Vakfı’nın büyük ilgi gören etkinliği, “Türkiye 5. Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası”nın kayıtları devam ediyor.

Türkiye Zeka Vakfı olarak Millî Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK destekleri ile 2019 yılında başlattığımız “Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası”nın bu yıl beşincisi gerçekleştiriliyor. Şampiyona’da öğrencilerin düşünme, karar verme ve problem çözme becerilerini geliştirmek, onlara yardımlaşma ve takım çalışması alışkanlıkları kazandırmak amacıyla zekâ oyunlarının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Kayıtlar için son tarih 9 Şubat 2024!

“Türkiye 5. Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası”na 9 Şubat 2024 tarihine kadar kayıt olunabilecek.

Şampiyona Üç Aşamadan Oluşuyor

Şampiyona “İl Finalleri Sınavı”, “Bölge Finalleri Sınavı” ve “Türkiye Finalleri Sınavı” olmak üzere 3 aşamadan oluşuyor. İl Finalleri Sınavı’na dileyen her öğrenci katılabiliyor ve okulunun sınıf takımına girmek için bireysel olarak yarışıyor. İl Finalleri Sınavı 10 Şubat 2024, Cumartesi, Bölge Finalleri Sınavı 16 Mart 2024, Cumartesi günü çevrimiçi olarak; Türkiye Finalleri Sınavı ise 4 Mayıs 2024 Cumartesi günü yazılı sınav olarak Ankara’da gerçekleştirilecek.

1. Sınıftan 12. Sınıfa kadar 12 Sınıf Bazında Yapılan Şampiyona Her Öğrencinin Katılımına Açık

Türkiye genelinde faaliyet gösteren devlet okulları ve özel okulların takım olarak yarıştıkları şampiyona “İlkokul (1-2-3-4. sınıflar)”, “Ortaokul (5-6-7-8.sınıflar) ve “Lise (Hazırlık/9-10-11-12. sınıflar)” olmak üzere üç farklı kategoride on iki sınıf üzerinden yapılıyor. Yarışmanın ilk aşaması olan İl Finalleri Sınavına dileyen her öğrenci katılabiliyor. Daha sonra her okulun sınıf bazında takımları oluşuyor. Okullar tüm sınıflarda ya da uygun gördükleri sınıflarda şampiyonaya katılabiliyor.

Şampiyona hakkında daha detaylı bilgi almak için sampiyona.tzv.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

https://sampiyona.tzv.org.tr/

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar