25 Haziran 2024, Salı
spot_img

Konfor Alanınızdan Çıkmanızı Sağlayacak Kanıtlanmış 7 Yol!

Günümüzde birçok kişi daha az eforla daha rahat bir hayat sürerek konfor alanından çıkamaz. Başarılı bir insan olmak için konfor alanından çıkıp istediklerine ulaşmak için risk almalısınız.

Konfor alanı kendinizi güvende hissettiğiniz ancak bir süre sonra işlerin nasıl yürüyeceği konusunda paniğe kapıldığınız bir alandır. Ek olarak, konfor alanından çıkmayarak kendinizi daha iyi hale getirebilir misiniz? Cevap; hayır. Konfor alanında kaldıkça daha iyisine ulaşamayız. Bu alandan çıkmak zor olsa da size zamanı yönetmeyi, stresle başa çıkmayı ve kendinizi geliştirmeyi öğretecektir. Çevrenizdeki başarılı insanlara bakarsanız, gelişimleri için belirli tutarlılıkla ve disiplinle yaşadıklarını görebilirsiniz. Konfor alanından nasıl çıkacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki 7 maddeye göz atmalısınız.

1.Meditasyon veya günlük egzersiz yapın.

meditasyon

Meditasyon yapmak kan dolaşımınızı, yaratıcılığı, hayal gücünü, hoşgörüyü, sabrı ve konsantrasyonunuzu arttırır. Olumsuz duyguları azaltır. Ayrıca, stresle başa çıkmayı, sizi daha iyi bir insan yapmayı ve hedefinize odaklanmanızı sağlar.

2.Plan yapın.

plan

Bir plana sahip olmakla bir hedefe sahip olmak tamamen farklı şeylerdir. Çoğu insan zengin, ünlü, meslek sahibi olmak ister. Ancak plana sahip olmadan, bir hedefe sahip olmak pek de işe yaramaz. Çünkü plansız hedef yalnızca bir dilektir. Hedefinize ulaşmak için etkili bir plan hazırlamalı ve düzenli olarak çalışıp bu plana uymalısınız. Herhangi bir planı tamamladıktan sonra bile kendinizi küçük şeylerle ödüllendirirseniz, kendinize tam konsantrasyon sağlayabilirsiniz.

3.Topluluk önünde konuşma yapın.

topluluk önünde konuşma

Günümüzde kariyerinizde ve hayatınızda başarılı olmak için iletişim becerilerinizin güçlü olması gerekir. Topluluk önünde konuşma, iletişim becerilerini geliştiren en iyi yollardan birisidir. Topluluk önünde konuşma yapmaktan korksanız bile, rahatlık alanından çıkmaya çalışmalı ve düzenli aralıklarla topluluk önünde konuşma yapmalısınız. İlk konuşmada mükemmel olamazsınız, bu durumun farkında olmalı ve pes etmeden devam etmelisiniz.

4.Yeni şeyler öğrenin.

öğrenme

Kodlama, dans etme, şarkı söyleme, spor yapma, müzik aleti çalma gibi daha önce bilmediğiniz şeyler öğrenmeye başladığınızda zor olsa da sınırlarınızı zorlamaya ve kendinizi geliştirmeye çalışın. Böylece üretkenliğinizi arttırabilirsiniz.

5.Şikayet etmeyin.

Şikayet ettiğinizde kaçmak için kestirme bir yol bulduğunuzda kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Herhangi bir durumda başarısız olduğunuzda başkalarına suç atmak size daha kolay bir seçenek gelebilir ve kısa sürede sizi tatmin edebilir. Ancak hiçbir durumda şikayet etmeyen ve yetenekleri üzerinde çalışmaya devam eden insanlar, hayatları boyunca çoğunlukla başarılı olacaklardır.

6.Risk alın.

Birçok insan başarısız olmak istemediği için risk alamaz. Aynı zamanda insanlar konfor alanının dışına çıkma fikrinden rahatsız olma korkusuna sahiptir. Akıllıca kararlar verip kendinize meydan okursanız, kendine güveniniz gelişebilir.

7.Motive olun.

motivasyon

Konfor alanından çıkarken etrafınızı iyi insanlarla çevreleyip pozitif kalmalısınız. Bazı insanlar kötü alışkanlıklarını değiştirmek isteseler de günümüzde motive olmak o kadar da kolay olmayabilir. Uzun vadede motive olmak için küçük zaferleri kutlamayı deneyebilirsiniz.

Kaynak

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar