20 Temmuz 2024, Cumartesi
spot_img

İşinizden Sıkıldığınızı Gösteren 5 İşaret

Hepimiz işte kötü günler geçirebiliriz. Bunu gösteren bazı işaretler olabilir.

1. İşinizde büyüyememek

Kariyer basamaklarının en üstüne çıkmış gibi hissettiğinizde motive ve üretken kalmak zordur. Kariyer ortalarında, terfiler de her üç ile beş yılda bir yavaşlama eğilimindedir.

2. Memnun hissetmemek

İşinizde herhangi bir bağlılık veya gurur hissetmiyorsanız, motive olmanız zor olabilir. Bu durumda işinize bağlılık gerektiren bir çözüm bulmanız gerekebilir.

3. Öğrenmek için yeni fırsatlarınızın olmaması

Kariyerde yeni beceriler öğrenmek ve yeni zorluklarla mücadele etmek oldukça önemlidir. Mayer, “Kendi kariyerinizi aktif olarak yönetmeniz gerekiyor, başka hiç kimse bunu sizin için yapmaz” diyor. Daha fazla sorumluluk almak için, rolünüzü genişletmek için daha fazla eğitim almak konusunda çekinmeyin.

4. Maaşınızın hep aynı kalması

Çok çalışıyorsanız, fazladan saatler çalışıp projeler yapıyorsanız, ancak birkaç yıl boyunca ücretinizde anlamlı bir artış görmediyseniz, başka bir iş aramanın zamanı gelmiş olabilir.

5. Saati izlemek

Tabii, öğle yemeğinden hemen önce bir toplantıya sıkışıp kalmak, saatinize göz atmanıza neden olabilir, ancak her gün eve gitme vakti gelene kadar dakikaları geri saymasanız daha iyi olabilir.

Kaynak

Hazırlayan: Nur Gedik

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar