19 Haziran 2024, Çarşamba
spot_img

Gönüllü Gelişim Günleri

18 Mayıs tarihinde gerçekleşen gönüllü gelişim günlerinde uzman hocalarımız, Türkiye Zeka Vakfı gönüllülerine kişisel ve profesyonel gelişimleri hakkında bilgilendirici konuşmalar yaptılar.

Vakfın kurucu üyesi Emrehan Halıcı, “Niçin Türkiye Zeka Vakfı?” başlıklı konuşmasında yeniliklere açık ve meraklı gençlerin teşvik edilmesi konusunda yapılabilecekler ve ilgilerini sürdürebilmeleri için sağlanacak desteklere değindi. “Beyni yormaktan korkmayın, beyni çalıştırmak çok faydalı bir egzersizdir” sözleriyle zihinsel faaliyetlerin önemine vurgu yaptı. Bu doğrultuda, gençlerin sürekli öğrenmeye ve keşfetmeye teşvik edilmesi gerektiğini belirtti. Konuşmanın sonunda ise gönüllüler eğlenceli zeka oyunları ile vakit geçirdiler.

Prof. Dr. Ferhunde Öktem, yapay zekanın eğitimde ve sosyal ilişkilerdeki rolüne değinerek teknolojinin toplumsal yapıyı nasıl dönüştürdüğünü vurguladı. “İnsan zihnini yapay zekaya, yapay zekayı ise insan zihnine benzetmeye çalışıyoruz” sözleriyle zihnin karmaşık işleyişini hala tam olarak nasıl yönlendirebileceğimiz konusunda hala kat etmemiz gereken bir yol olduğunu vurguladı. Bu konuda en büyük misyonun ise ilkesi olan okullara düştüğünü belirtti.

Prof. Dr. Özgül Yılmaz Tüzün “Geleceğimiz, Gençlerimiz” başlıklı konuşmasında gençlerin kendilerini daha donanımlı hale getirmeye yönelik çalışmalarında özen göstermeleri gereken becerilerden bahsetti. “Sosyal görünürlük ve bağlantılar sizi geleceğe hazırlar” diyerek sosyal bağların önemini bir kez daha hatırlattı. Meslek seçimi konusunda kişinin kendi becerileri ve toplum beklentileri arasında optimizasyon yapabilmesinin önemini vurguladı.

Ecem Köksal Alpöz ve Metin Köksal ise özgeçmiş hazırlarken dikkat edilmesi gereken noktalar ve mülakat deneyimlerini daha başarılı hale getirebilmek için yapılması gerekenler hakkında bilgilendirici bir sunum gerçekleştirdiler.

İlgili Yazılar

spot_img

Son Yazılar