Haberler

Denemeden ve hata yapmadan öğrenemezsin!

Denemeden ve hata yapmadan öğrenemezsin!


Ortaokul Öğrencileri için müfredata paralel giden
Deney, Uygulama ve Gözlem Laboratuvarı: ITAP FenLab
büyükşehirlerin bazılarında yakında başlıyor!

ITAP FenLab, Milli Eğitim Bakanlığı müfredatı ile uyumlu ve ona paralel olarak ortaokul öğrencilerinin okul içi fen ve matematik eğitimlerini deney, gözlem ve uygulamalarla güçlendiren bir ek müfredat programı olarak geliştirilmiştir. Öğrenciler hafta içinde okullarında aldıkları fen bilimleri ve matematik eğitimlerinin deney, uygulama, gözlem ve etüt çalışmalarını hafta sonu ITAP’ta bu program kapsamında yapabileceklerdir.

ITAP FenLab, her çalışmanın ve başarının bilgi ve araştırmaya dayalı olması gerektiği felsefesini benimsemektedir. Öğrencilerin fizik, kimya, biyoloji ile ilgili konularda okul müfredatına uygun ve paralel olarak seçilen çok sayıda deneyi kendi elleriyle yapmaları, matematiğin çok sevilebilecek bir şey olduğunu öğrenmeleri, gözlemlere ve etüt çalışmalarına aktif olarak katılarak okul içi bilgilerini ve başarılarını pekiştirmeleri, basit mühendislik uygulamalarıyla girişimci ruhlarını güçlendirmeleri hedeflenmektedir.

FenLab hakkında ayrıntılı bilgiye ve anket formuna ITAP FenLab internet sayfasından (http://itap-fenlab.org ) ve aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz;

https://docs.google.com/forms/d/1UNLvTz8xSaOMp1JutTwRmI_YJPEaliMPlcS7JUXAZao

Bu anket formu şehirlerimizde kurulacak olan FenLab Uygulama Merkezlerinden yararlanabilecek ön katılımcı potansiyelinin belirlenmesi amacıyla yapılmaktadır.

Formda verilen ayrıntıları okuyarak anketi doldurmanız şehrinize ITAP FenLab’ın gelmesine yardımcı olacaktır ve en fazla 10-15 dakikanızı alacaktır.

ITAP’ın diğer birimleriyle ilgili bilgi edinmek için aşağıdaki bağlantıları ziyaret edebilirsiniz;

ITAP Bilim ve Toplum Merkezi: http://itap-btm.org

ITAP Akademik: http://itap-tthv.org

ITAP Fizik Olimpiyat Okulu: http://itap-tthv.org/olimpiyat

 

0

# #